25 Temmuz 2010 Pazar

ÇİÇEKLİ TAÇ


Ayağım alçılıyken yaptığım tek marifetim bu taç oldu. Boş boş dururken birçok şey yapabileceğimi sanmıştım halbuki ama durum öyle olmadı. Eksik bir malzeme olduğunda onu aramak,bulmak bile ayağımdaki koca şey yüzünden büyük bir dertti benim için. O yüzden yapa yapa bunu yaptım sadece:) Sonrada tacı takıp bir güzel oturdum. Annem "Şahdın şahbaz oldun şimdi." dedi:)
Taç düz bir plastik taç.( Kayra'cığımın annemde kalmış taçlarından biri.) Kumaştan3-4 cm genişliğinde uzun bir parça kestim ve taca sardım.Üzerindeki çiçeği yapmak için de tam saymadım ama sanırım 15-20 tane daire seklinde parça kestim. Daireleri 4e katlayıp merkezinden diktim.Elimde bu şekilde15-20 tane parça oldu. Sonra bu parçaları boncuk dizer gibi ipe dizdim. Bu şekilde top haline getirip arkasından diktim ve silikonla taca yapıştırdım. Yapımı çok basit ve şık duruyor bence.
Taçda kullandığım kumaş, bu harika desenli şifon. Bu kumaşı yazın başında Bursa Cumhuriyet Cadddesindeki bir parça kumaşçıdan almıştım. Fortis Bank'ın aralığından sola, yukarı doğru 4-5 m çıkın; kumaşçıyı göreceksiniz . Bu kumaşçıda inanılmaz çeşitlilikte ve fiyatta harika kumaşlar bulabilirsiniz. Her perşembe yeni mal geliyor. Sahibi de çok kibar ve yardımsever biri. Bu tür aksesuarlar yapmak hatta kendinize bir şeyler dikmek isterseniz bence ilk buraya uğrayın. Çünkü trend ve kaliteli kumaşları burada çok komik fiyatlara bulmanız mümkün. Ben bu kumaşı 5TL. gibi komik bir fiyata almıştım.Elbise bile yapılabilecek uzunlukta bir parça bu.

Sevgiler:)

16 yorum:

 1. Ben de tatilde sürekli evde ve boş olacağım için herşeyi yaparım sanıyordum ama kilitlendim kaldım sanki... Dün bütün malzemeleri döktüm önüme, içimden bir türlü gelmeyince de topladım kaldırdım... Özellikle çiçek bu kumaştan çok hoş olmuş:)Kumaşı bulmuşken bir elbise ya da etek dikmez misin yazlık yazlık?

  YanıtlaSil
 2. Ellerine sağlık çok güzel olmuş:) Bu kumaşlar yazın gözdesi ama ben bir türlü bulamadım bizim burdaki pazara daha gelemedi sanırım:)

  YanıtlaSil
 3. teşekkürler Aslı:) gerçeken bu sıcaklarda insanın oturupda bişey yapası gelmiyor. Zaten 1,5 aydır hep evde olduğum için benimde aklım hep denizde,kumda güneşde:)
  Artık sonbahara çoşarız bizde, boşver:)
  Canım bu kumaştan bir elbisem olmasını çoook isterdim fakat ben dikiş bilmiyorum belki birine diktirim ama.Ayağımla uğraşmaktan bunlara vakit kalmadı maalesef.

  YanıtlaSil
 4. inanırsakolurbence,
  beğendiğine sevindim canım. sende bizim kumaşçıya gel ben seni götütürüm oraya:)
  ciddiyim:)

  YanıtlaSil
 5. Değişik olmuş elinize sağlık

  YanıtlaSil
 6. Pek de güzel olmuş. Ayağının sakat olduğu taçtan hiç belli olmuyor:)))

  YanıtlaSil
 7. Bursaya yolum düşerse gelirim:) ama şimdilik biraz zor gibi zaten bu sıcaklarda insanın evden çıkası da gelmiyor..

  YanıtlaSil
 8. nedük,
  teşekkürler nedret ablacığım, evet böyle işi götürürüm ben:)))

  inanırsakolurbence,
  tabii haklısın, belki sonbaharda buluşuruz:)

  YanıtlaSil
 9. valla helal olsun o halde bile üretken olabilmeniz çok güzel
  ellerinize sağlık
  geçmiş olsun

  YanıtlaSil
 10. teşekkürler mine:)
  benim için o kadar zamanüretmeden durabilmek çok zordu. yine iyi dayandım:)

  YanıtlaSil
 11. eline sağlık canım, çok şeker olmuş ;D

  YanıtlaSil
 12. Geçmişler olsun kelebeğim...
  Bu kadar güzel şeyler yaparsan böyle nazar değer işte :))

  YanıtlaSil
 13. Taç çok sevimli olmuş, kumaşın pastel deseni de çok hoş. Güle güle kullan.

  YanıtlaSil
 14. banuca;
  yaptıklarımı azıcık çirkinleştireyim o halde. yaz tatalimde 1,5 ay yatmak çok koydu:)
  çok teşekkürler:)

  melike,
  beğenmene sevindim teşekkürler.

  YanıtlaSil

ADSIZ adı altındaki yorumlar yayınlanmayacaktır, bilgilerinize.

Kapkara Camdan Kelebek