31 Mart 2009 Salı

BİR PET ŞİŞENİN MACERALARI1
Bu sıralar kendimi pet şişelere adadım. Sürekli kafamda onlarla neler yapabileceğimi düşünür oldum. Ortaya beni sevindiren ve çok keyiflendiren sonuçlar çıkmaya başlayıncada işi daha da abarttım ve geridönüşüm projesi çalışmalarımı genişlettim. Artık sadece pet şişeler değil tüm ÇÖPLER BENİ İLGİLENDİRİYOR. Pet şişeler, konserve kutuları, detarjan kutuları vs. sıraya girdiler ve evrim geçirecekleri günü beklemeye başladılar.
Pet şişenin üst bölümünü dilim dilim keserek çiçek formu verdim. Çakmakla yaprak kısımlarını yakarak doğal olarak yaprakların kıvrılmalarını sağladım. Beyaz akrilik boya ile düzgün bir yüzey elde edinceye kadar kat kat boyadım.
Çünkü akrilik boya bile olsa plastiği 1-2 kat boyayarak kapatmak çok kolay olmuyor. Sevgili pet şişelerim bir gece boyunca ortada durdu ve ben gidip gelip aklıma estikçe boyadım. Birde pinpon topu aldım onuda akrilik boyayla sarıya boyadım ve maket bıçağıyla ortadan ikiye kestim. böylece 2 adet papatyanın göbeğini elde ettim. Onlarıda peligom yardımıyla çiçeklerimin ortalarına yapıştırdım.
VEEE ortaya bu çiçek çıktı.

Şimdi elimde 3 çiçek bir tanede süt şişesinden bozma vazom var. Çiçeklere sap yapmam gerekiyor bu gece.Çiçekleri vazoya yerleştirip geri geleceğim:)

3-5 gün sonra elim değipde sap ve çiçek süngeri alabildim.Bir pet şişenin macerası böyle sonuçlandı.

13 yorum:

 1. bir pet şişeden bunu beklemezdim ama senden beklerdim :)) hayat vermişsin harikasın.. papatyalar çok güzel ve canlı olmuş..

  YanıtlaSil
 2. teşekkürler Pelin:)
  daha pet şişelerden ve benden bekleyeceğiniz çok şey var emin olabilirsin.
  Projeler ve artık malzemeler sırada bekliyorlar.

  YanıtlaSil
 3. çok çok beğendim,her an taklit edebilirim:))

  YanıtlaSil
 4. çok beğendim,çoook.her an taklit edebilirim,izninle:))

  YanıtlaSil
 5. teşekkürler Esinsel:)
  taklit ne demek aşkolsun.
  tabii ki yapabilirsin:)

  YanıtlaSil
 6. Çok ilginç bir proje olmuş canım.Okuldan sık sık geri dönüşü projeleri istiyolar.Alp için bu projeni alabilirmiiym :)

  YanıtlaSil
 7. tabii ki canım aaa bir de soruyor musun:)
  birde kola şişesinden emo ahtapot yaptım bence Alp'in onlarda hoşuna gidebilir. onları da yapın bence.

  YanıtlaSil
 8. http://kapkaracamdankelebek.blogspot.com/2009/03/pet-siselerden-yaptgm-ahtopotlarm.html

  bak emo ahtapotlarda geri dönüşüm etiketi altında buradalar canım.

  YanıtlaSil
 9. Durucum onları da görmüştümmm :) Alple bakıyoruz şimdi bloguna :)Yarına ödevi varmış atık maddelerle ilgili.aaa dio bakıp bakıp ,bayıldı:) canım öğretmensin di mi sen,branşın ne ?

  YanıtlaSil
 10. evet Ebruli'ciğim "teknoloji ve tasarım öğretmeni"yim. 6-7-8.sınıfların derslerine giriyorum. O halde siz alp'le benim diğer bloğum olan "MERAKLI KAPKARA"ya da bir bakın çünkü orada artık malzemelerle yapılmış daha çok çalışma var canım.kolay gelsin size:)

  YanıtlaSil
 11. Harikasın,kolaylıklar diliyorum öğrencilerinle.Diğer blogunu bilmiyodum bennnnn,çok ayıp valla,nasıl görmedimm.bu gün not vericek öğretmeni,gece pet şişe kesti bol bol :)

  YanıtlaSil
 12. 98 aldık öğretmenimmm :)

  YanıtlaSil
 13. ooo çok sevindim:)
  Alp'in minik elllerine sağlık.tabii işe birazda anneciğinin güzel elleri değmiştir.onunda ellerine sağlık diyelim:)
  2 puan da ben verdim 100 olduuu:)

  YanıtlaSil

ADSIZ adı altındaki yorumlar yayınlanmayacaktır, bilgilerinize.

Kapkara Camdan Kelebek